Zimné aktivity

Areál snov Štrbské pleso

Areál snov v Mlynickej doline na Štrbskom plese je vydareným technickým dielom, ktorého kvality vyskúšalo a ocenilo už mnoho športovcov z celého sveta.

Areálu dominuje dvojica lyžiarskych mostíkov. Vedľa menšej sedemdesiatky stojí veľký lyžiarsky mostík, ktorého normový bod sa po rekonštrukcii predĺžil na 120 metrov. Z tribún môže atraktívne preteky odvážnych skokanov na lyžiach sledovať až 60 tisíc divákov.

Súčasťou areálu je aj lyžiarsky bežecký štadión. Je miestom štartu a cieľa výborne upravených lyžiarskych bežeckých tratí, ktoré vedú okolím Štrbského Plesa. Na opačnej strane sa na svahu Soliska zvažuje populárna zjazdovka Interski s modernou sedačkovou lanovkou.

Areal snov

Jasná

Lyžovačka v Lomnickom sedle

Užite si slnečnú lyžovačku v Lomnickom sedle, ktorej východiskový bod začína v stredisku Vysoké Tatry – Tatranská Lomnica. Najvyššie položená a najstrmšia zjazdovka z Lomnického Sedla 2 190 m n. m., uspokojí aj najnáročnejších lyžiarov.

1 300 metrové prevýšenie, 5-mesačná garancia snehu, najmodernejšie sedačkové a kabínkové lanovky a rozšírené zjazdovky sú zárukou skvelého zážitku na prvotriednej carvingovej 6,5 kilometrovej trati so šírkou až do 60 m.

vt.sk

Lyžiarske stredisko Jasná

Stredisko Jasná ponúka aktivity a nádherné prostredie, ktoré si zamilujete. Stredisko sa nachádza v pohorí Nízke Tatry, ktoré je súčasťou národného parku NAPANT. Masív Nízkych Tatier sa tiahne stredným Slovenskom v dĺžke 82 km smerom východ – západ medzi malebnými údoliami Váhu a Hrona. Najvyšší vrchol je Ďumbier 2043 m n.m., druhý najvyšší vrchol je známy lyžiarsky a turistický kopec Chopok 2024 m n.m, kde sa nachádza aj najvyššie položený hotel v strednej Európe - HOTEL ROTUNDA.

Jasná ako najväčšia lyžiarska aréna s výbornými podmienkami pre zimné športy na Slovensku ponúka nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu.

jasna.sk

Lomnické sedlo

Snowpark Lučivná vám ponúka lyžovanie v malebnom prostredí podtatranského kraja s krásnym panoramatickým výhľadom na Vysoké Tatry. Lyžiari bez rozdielu veku ocenia vždy skvele upravené široké a slnečné svahy.

Milovníci zimných športov u nás nájdu 4 lyžiarske vleky, 1,5 km lyžiarskych a 3 km bežeckých tratí a tiež snowtubingovú dráhu. Stredisko poskytuje množstvo služieb pre návštevníkov všetkých vekových kategórii.

snowpark.sk