Letné aktivity

Rôzne atrakcie v tatranskom prostredí

Ďalšou atrakciou je pozemná lanová dráha, ktorá vychádza zo Starého Smokovca a končí na Hrebienku. Za 7 minút prekoná 255 m.n.m. Trasa sa dá prejsť aj pešo za cca 40 minút a v zime je možné zažiť veselú jazdu na sánkach po sankárskej dráhe, vinúcej sa popri lanovke točitými zákrutami. Atrakciou Vysokých Tatier sú aj visuté lanové dráhy. Sedačková lanovka premávajúca zo Štrbského Plesa na Solisko ponúka výhľad na štíty Patriu a Solisko a pohľad do Mlynickej a Furkotskej doliny. Z kabínkovej lanovky, premávajúcej z Tatranskej Lomnice na Skalnaté Pleso môžete vidieť celú Popradskú kotlinu, časť Nízkych a Belianskych Tatier a Lomnický, Kežmarský a Slavkovský štít. Zo Skalnatého Plesa sa môžete ďalej vyviesť kabínkovou lanovkou na Lomnický štít a vychutnať si pohľad na štíty a doliny Vysokých tatier z druhého najvyššieho bodu Slovenska.

Vyhliadková veža

Vyhliadková veža na Štrbskom Plese je ďalšou novovybudovanou atrakciou Štrbského Plesa a ponúka zaujímavý pohľad na prvú osadu Vysokých Tatier, vybudovanú v 19. storočí Jozefom Szentiványm.

Vyhliadka Monte Móry na kopci nad Novým Štrbským plesom je historickou stavbou vybudovanou v roku 1905. Jej súčasťou je kaviareň a ponúka nádherný výhľad na tatranské štíty, Popradskú kotlinu, Nízke Tatry a Štrbské Pleso.

montemory.sk

Chodník korunami stromov

Veľmi zaujímavým a netradičným zážitkom je Chodník korunami stromov v Bachledovej doline, ktorý je vzdialený od nášho rezortu 47 km. Je to rodinná turistická atrakcia, ktorá pozostáva z vysokopoloženého dreveného chodníka nad lesom. Ponúka krásny výhľad na hory Pieninského národného parku a Spišskej Magury. Súčasťou je 32m vysoká veža.

chodnikkorunamistromov.sk